Helena Petáková | Úterý, 09. červenec 2013 |
Těžký skelet je hned po srubových domech druhým nejstarším stavebním systémem dřevostaveb. Inspiraci pro těžké skelety společnost TFH nalezla v USA, kde se stavěly jako typické Timber Frame Houses. Mají specifickou konstrukci, která přenáší zatížení budovy bodově a ne v celé stěně. Toho se využívá zejména v případě svahovitého terénu, kde stavbu dokáže firma založit nikoliv na základové desce, ale na patkách.
Těžké skelety společnosti TFH jsou díky modernímu a přesnému opracování CNC technologií řešeny dnes již výjimečnými tesařskými spoji a jejich konstrukce z lepených dřevěných BSH hranolů přispívá k prodloužení životnosti a přináší lepší statické vlastnosti stavby.
Těžký skelet neomezují žádné nosné stěny, díky specifickému rozložení nosných trámů mohou být stěny rozmístěny nezávisle na skeletu a firma TFH si tak při architektonických studiích dokáže pohrát s vnitřní dispozicí a použitím dalších žádaných architektonických prvků, jako jsou například velké prosklené plochy.
Ing. Milan Peukert, jednatel společnosti TFH dřevěné skeletové domy
„Těžké skelety pro mě představují jedinečné, moderní a přitom velice příjemné bydlení. Pouze dřevo totiž dokáže vyvolat nenahraditelnou atmosféru a dodá stavbě ten správný šmrnc. Z pohledu projektanta a statika si mě těžké skelety získaly díky nesporným konstrukčním výhodám, požární odolnosti, životnosti, hravosti a přiznané nosné konstrukci, kterou využíváme jako architektonický prvek v exteriéru a interiéru."
Vaše komentáře (0)
Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”
-
Letošní Den otevřených dřevostaveb opět přilákal téměř tisíc zájemců o dřevostavby
11. ročník tradičního Dne otevřených dřevostaveb letos opět pořádala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Potěšilo nás, že zájem o moderní bydlení ve dřevostavbách…
-
Český soběstačný dům aneb první solární kniha na světě právě vychází!
Patříte mezi ty, kterým záleží na tom, jakou stopu za sebou na planetě Zemi zanechají? Milujete přírodu a slovo udržitelnost vám není cizí? Pak dávejte pozor! Nová a unikátní kniha…
I starý dům může být úsporný! Využijte program Oprav dům po babičce
-
Designér se musí pořád vzdělávat. Ideální příležitost najde na KONFERENCI INTERIÉRY
Práce interiérového designéra není jen o kreslení a modelování. Tento profesionál musí znát ergonomii, typologii a vyznat se v materiálech. Právě materiálů, různých komponentů a…